czwartek, 19 października 2017

2Tm23

Abradab

Acid Drinkers

Akurat

Ania Dąbrowska

Anna Maria Jopek

Apteka

Audiofeels

Beardyman

Behemoth

Benny Benassi

Bielizna

Big Cyc

Blenders

Blindead

Bracia

Bubble Chamber

Cała Góra Barwinków

Carrantuohill

Cela nr 3

Chainsaw

Chylińska

Closterkeller

Colony 5

Coma

Cyclone B

Czarno Czarni

Czesław Śpiewa

D4D

Decapitated

Delight

Die Toten Hosen

DJ Benga

Dj Gravity

Dj Jazzy

Dj Krush

Dj Tomekk

Dj Vadim

Don Guralesko

Dżem

Dżereło

El Vehiculo

Eldo

Emily Rose

Enej

Esqarial

Farben Lehre

Fat Burning Step

Final Selection

Fisz Emade

Flykiller

Foreign Beggars

Frontside

Gaba Kulka

Gooral

Gówno

Grażyna Łobaszewska

Grubson

Gwin Ashton

Habakuk

Happysad

Hey

Horpyna

Hunter

Hurts

Illharmonix

Illusion

Incite

Indios Bravos

IRA

Jacek Kulesza

Jelonek

Jeny Wilson

Jerzy Mazzol

Jimi Tenor

Julia Marcell

Justyna Steczkowska

Kasia Kowalska

Kayah

Kazik Na żywo

Kobiety

Koniec świata

Kozi Syn

KSU

L.Stadt

Lao Che

Leniwiec

Leny Valentino

Leszek Możdżer

Likid

Lipali

Liroy

Loco Star

Lody Kong

Luxtorpeda

Bubble System

Maciej Maleńczuk

Maciej Zębaty

Małolat

Marduk

Maria Peszek

Milczenie Owiec

Mitch and Mitch

Monika Brodka

Moonlight

Morowe

Myslovitz

NoMeansNo

Normalsi

Nosignaldetected

Ocean

OFX

ONA

OSTR

Pendragon

Pererwa

Pezet

Piotr Lisiecki

Pocahontaz

Proletaryat

Pudelsi

Radio Bagdad

Rahim

Ranoc

Raz Dwa Trzy

Rena

Renata Przemyk

Reni Jusis

Riverside

Roman Kostrzewski& Kat

Rotting Christ

Rozumu Bękart

SBB

Sidney Polak

Sistars

Skinny Patrini

Sobota

Soulfly

Soundkail

Stanisław Sojka

Stokrotka

Strachy Na Lachy

T.Love

Tabu

Tede

TenTypMes

The Bill

The Car Is On Fire

Tim Exile, Fox

Trzeci Wymiar

Tuberkuloz

Turbo

Unsraw

US3

Vader

Variete

Vesania

Cool Kids of Death

Vini Band

VNM

Voo Voo

Warszafski Deszcz

Wini

Wishbone Ash

Wwo

Yami

Zabili Mi Żółwia

Zakopower

Zipera

Wystąpili u nas:

czwartkowe balety

mashfun

soboty3

Klub Parlament | Poradnik | Rezerwacje | Karty pre-paid

Klub Parlament


Godziny otwarcia:

Od czwartku do soboty od godz.20.00 do ostatniego klienta.
W przypadku koncertów oraz imprez specjalnych godziny otwarcia ustalane są indywidualnie.
Klub Parlament znajduje się w samym centrum gdańskiego Starego Miasta, na rogu ulic Św. Ducha i Kołodziejskiej. Od klubu do dworca PKP Gdańsk Główny jest ok. 500 metrów, a do przystanków tramwajowych i autobusowych (także nocnych) ok. 200 metrów.
W okolicy znajduje się co najmniej kilka postojów taxi (między innymi na ul. Tkackiej, ul. Szerokiej i na Targu Węglowym). Parking znajduje się niemal w bezpośrednim sąsiedztwie klubu, na Targu Węglowym, przed wejściem do Teatru Wybrzeże. Istnieje również możliwość skorzystania z parkingu strzeżonego, znajdującego się nieopodal klubu, przy ul. Św. Ducha.

Parlament

Doskonała lokalizacja (Stare Miasto), przestrzenność (ponad 1000 m2 na trzech poziomach), możliwości techniczne, a przede wszystkim panujący w nim klimat to tylko niektóre z elementów, które stanowią o tym, że klub nie ma sobie równych w Trójmieście. Klub Parlament jest wymieniany jako jeden z najlepszych kraju, a niezliczone koncerty największych gwiazd estrady są na to niezbitym dowodem. Wystąpili u nas m.in. Reni Jusis, Myslowitz, T.Love, O.N.A., Hey, Kayah, Knż, Raz Dwa Trzy, Vader, Pudelsi, Coma, Carrantuohill oraz praktycznie cała czołówka polskiego hip-hopu. Gościliśmy też gwiazdy z zagranicy: amerykańskie składy hip-hopowe (THA LINKS , P.M.D),francuski OFX, niemiecki Melotron oraz Australijskiego wirtuoza gitary Gwina Ashtona. Z gwiazd sceny Dj-skiej wystąpił u nas min: DJ Gravity z Los Angeles, Dj Honda, Dj Oky, Dj Tomek oraz Beny Benassi. Na deskach Parlamentu wystawiano przedstawienia teatralne ("Romeo i Julia" oraz "Pamiętnik z Powstania Warszawskiego"). Wiele profesjonalnych ekip telewizyjnych realizowało tu swoje nagrania m.in. MTV (MTV Łowi, 20 klubowych), TVN (druga twarz), VIVA (nagrywała relacje z koncertów z THA LIKS oraz Lipali). Naszymi gośćmi były również POLSAT i TVP1. Wielu artystów zdecydowało się nakręcić teledyski do swoich utworów właśnie w Parlamencie. Byli to m.in. Golden Live (teledysk do piosenki "Futbolówka", nagrywanej specjalnie na mistrzostwa świata w piłce nożnej), TRAY (teledysk czarnoskórego rapera zrealizowała ekipa TVN) oraz teledysk zespołu Dr Granat. Kręcono również część zdjęć do filmu Abelarda Gizy pt. "Towar". Odbywały się premiery niezależnych produkcji filmowych, min. "Nie wywołuj wilka z lasu" oraz dokumentu poświęconego graffiti pt:"Men in black III" Miały miejsce też inne wydarzenia, takie jak zloty (międzynarodowy zlot fanów Depeche Mode oraz ogólnopolski zjazd Polaków pochodzenia ukraińskiego), pokazy mody kolekcji renomowanych firm odzieżowych, jak i niezależnych projektantów, pokazy fryzjerskie sponsorowane przez firmy L'Oreal oraz Goldwell. W klubie miały też miejsce niezliczone konferencje, spotkania, szkolenia oraz castingi (min. MTV Łowi, Ciao Darwin (TVN), VIVA LOOK. Wiele firm postanowiło właśnie w Parlamencie przeprowadzić promocje swoich produktów. Należy tu wymienić niezapomniane imprezy przygotowane przez firmę British American Tobacco (promocja papierosów Pall Mall) , Lipton (promocja napojów Lipton Ice Tea), Era GSM (wielka impreza promocyjna Heyah). W Parlamencie mają też miejsce imprezy towarzyszące jednym z najważniejszych festiwali odbywających się w Gdańsku (festiwal dobrego humoru i Yach Film). Wszechstronność klubu oraz znakomitą współpracę z jego pracownikami podkreślali wszyscy artyści i organizatorzy wyżej wymienionych przedsięwzięć, deklarując jednocześnie chęć współpracy w przyszłości. Obok imprez specjalnych w naszym klubie odbywają się imprezy cykliczne. Każda z nich cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród publiczności i ma swoich wiernych fanów.

 

Poradnik

Poniżej zamieszczamy kilka wskazówek, dzięki którym na pewno uniknięcie problemów podczas wizyty w Parlamencie.
Wejście do klubu | Szatnia | Wyjście na chwilę | Dowód osobisty | Bezpieczeństwo

Wejście do Klubu:

Kolejki przy wejściu tworzą się najczęściej przy okazji koncertów. Dzieje się tak dla tego, że większość uczestników przychodzi tuż przed rozpoczęciem występów. Tymczasem Klub otwarty jest najczęściej już na godzinę przed koncertem. Co prawda, często zdarza się, że sala widowiskowa z powodu próby jest jeszcze zamknięta, ale sala barowa stoi dla Was otworem. Podobna sytuacja ma miejsce na imprezach, kiedy to większość z was przychodzi tuż przed 22:oo podczas gdy Klub otwarty jest od godz 2o:oo. Sugerujemy wcześniejsze przychodzenie, ponieważ: 
unikniecie kolejek
zajmiecie dobre miejsca
macie szanse trafić na fajne promocje (happy hours).

Podczas imprez odbywających się w Klubie Parlament obowiązuje selekcja. Całkowity zakaz wstępu obejmuje osoby niepełnoletnie oraz osoby znajdujące się pod wpływem alkoholu.
Selekcjoner może również odmówić wstępu na imprezę osobom, których wygląd lub zachowanie nie licuje z wizerunkiem Klubu.  

Szatnia:

W klubie Parlament szatnia jest obowiązkowa. Nie wynika to z chęci zarobienia przez nas dodatkowych pieniędzy, tylko ze względów bezpieczeństwa. Kiedy Wasze kurtki, plecaki itp. pozostają w szatni mamy pewność, że są one bezpieczne. Chyba każdy woli, żeby jego rzeczami zaopiekował się miły szatniarz niż nadgorliwy kleptoman, który dziwnym trafem znajdzie się w pobliżu. Po za tym, dzięki pozostawianiu odzieży w szatni do minimum spada ryzyko wniesienia przez jakiegoś niesfornego gościa niebezpiecznych przedmiotów, własnego alkoholu itp. (co jest kategorycznie zabronione i grozi natychmiastowym opuszczeniem klubu).

Czy mogę wyjść na chwilę?...

To pytanie często pada z Waszych ust na imprezach i jedyną odpowiedzią, jaką usłyszycie w tym przypadku jest: "niestety nie".
Oto kilka powodów, dla których tak postępujemy.
Wychodzenie "na chwilę" dezorganizuje naszą pracę i wprowadza duży zamęt.
Nie chcemy narażać mieszkańców Starówki na niepotrzebne hałasy, których im i tak nie brakuje, zwłaszcza w sezonie.
Chcemy uniknąć sytuacji, że ktoś przekazuje swój bilet innej osobie.
Barmani nie po to dwoją się i troją, żeby ktoś dopijał się alkoholem zakupionym w sklepie "za rogiem", bo tak jest taniej i bardziej ekstremalnie. Ani to eleganckie, ani legalne.
Dbamy o Wasze zdrowie. Kiedy wychodzicie na zewnątrz przepoceni i pozbawieni ciepłych okryć narażacie się na groźne w skutkach przeziębienia.
Kiedy jesteście poza klubem nie możemy w sposób dostateczny dbać o Wasze bezpieczeństwo.
Tak więc, nie dziwcie się, kiedy ochrona odmówi Wam wyjścia na chwilę, bo poza nielicznymi wyjątkami jest to niedopuszczalne.

Czy mogę zobaczyć Twój dowód osobisty?...

Bardzo często na tak zadane pytanie robicie wielkie oczy. Tymczasem posiadanie ważnego dowodu osobistego lub innego dokumentu (tylko prawo jazdy lub legitymacja studencka) jest konieczne, aby bez przeszkód dostać się na imprezy, które odbywają się w Parlamencie. Dokładamy wszelkich starań, aby na imprezach przebywały tylko osoby, które ukończyły 18 lat. Nie przekonują nas żadne tłumaczenia typu".to jest kolega z naszej grupy tylko zapomniał legitymacji.", albo ."dajcie spokój, czy ja nie wyglądam na 19 lat?..." Jedyną skuteczną i niezawodną metodą weryfikacji Waszego wieku jest dowód tożsamości, tak więc ilekroć wybieracie się do Parlamentu weźcie go ze sobą, a unikniecie nieprzyjemnych niespodzianek.

Bezpieczeństwo:

Wasze bezpieczeństwo jest dla nas sprawą absolutnie priorytetową. Dlatego wszyscy pracownicy przeszli odpowiednie szkolenia BHP i P- poż. Architektura oraz wyposażenie Klubu pomyślane są tak, aby w sytuacji jakiegokolwiek zagrożenia, można było zminimalizować lub całkowicie zażegnać niebezpieczeństwo, a w razie konieczności sprawnie przeprowadzić ewakuację. O tym, że Parlament jest najbezpieczniejszym klubem w 3mieście decydują min. :
1. Liczne wyjścia ewakuacyjne. W sumie z klubu są cztery wyjścia:
Pierwsze, które wszyscy znacie, to wejście główne (wyjście na ulicę Kołodziejską).
Drugie, u szczytu schodów, które znajdują się pomiędzy holem a salą barową (wyjście na dziedziniec).
Trzecie znajduję się tuż za krótkimi schodami na drugim poziomie sali widowiskowej w pobliżu charakterystycznej przybudówki, w której pracuje dźwiękowiec i oświetleniowiec (wyjście na dziedziniec).
Czwarte wyjście jest na trzecim poziomie z lewej strony (wyjście na ulicę Teatralną).
2. System zabezpieczeń przeciwpożarowych.
3. System kilkunastu kamer monitorujących cały obiekt.
4. Skuteczna ochrona
5. Sprawne urządzenia gaśnicze

Gaśnice znajdują się:
Za wszystkimi barami
W szatni
Przy stanowiskach kelnerek na wszystkich poziomach
W pomieszczeniu, w którym pracuje oświetleniowiec oraz dźwiękowiec.
Jeżeli macie jeszcze jakieś pytania dotyczące działalności klubu prosimy o kontakt. Postaramy się niezwłocznie na nie odpowiedzieć w niezbędniku.

 

 

Rezerwacje

kawalerskie panienskie

[klik powiększa]


 

UWAGA!
Istnieje możliwość rezerwacji lóż w cenach, które całkowicie można wykorzystać u obsługi kelnerskiej.

Na przykład:

Chillout I
Loża dla max. dla 5 osób.

Koszt rezerwacji 50 zł./ lub 200 zł (całość kwoty do wykorzystania u obsługi kelnerskiej)


Oczywiście, bez zmian pozostaje cena za samą rezerwację (bez możliwości wykorzystania na barze).

Chillout I
Loża dla max. dla 5 osób.

Koszt rezerwacji 50 zł. / lub 200 zł (całość kwoty do wykorzystania u obsługi kelnerskiej)Chillout II 
3 loże dla max. 13 osób każda

Koszt rezerwacji jednej loży 100 zł. / lub 300 zł (całość kwoty do wykorzystania u obsługi kelnerskiej)

Loża dla max. 7 osób. 
Dostępna na wszystkich poziomach dużej sali.

Koszt rezerwacji 50 zł / lub 200 zł (całość kwoty do wykorzystania u obsługi kelnerskiej)

Loża narożna, drugie piętro.

- Dla max. 7 osób koszt rezerwacji 50 zł./ lub 200 zł (całość kwoty do wykorzystania u obsługi kelnerskiej)
- Dla max. 16 osób koszt rezerwacji 100 zł / lub 300 zł (całość kwoty do wykorzystania u obsługi kelnerskiej)

Loża dla max. 16 osób. 
Dostępna na wszystkich poziomach dużej sali.

Koszt rezerwacji 100 zł./ lub 300 zł (całość kwoty do wykorzystania u obsługi kelnerskiej)Loża "Kamienica czerwona" pierwsze piętro.
Przeznaczona dla max. 18 osób.

Koszt rezerwacji 200 zł / / lub 450 zł (całość kwoty do wykorzystania u obsługi kelnerskiej)Loża "Kamienica fioletowa" drugie piętro.
Przeznaczona dla max. 18 osób.

Koszt rezerwacji 200 zł. / lub 450 zł (całość kwoty do wykorzystania u obsługi kelnerskiej)

Stoliki dla dwóch osób, dostępne na pierwszym piętrze dużej sali.

Koszt rezerwacji 20 zł.

W razie potrzeby, istnieje możliwość powiększania lóż o dodatkowe miejsca (loże są łączone).

Na wszelkie pytania dotyczące rezerwacji i pracy kelnerskiej chętnie odpowie Kierownik Sali Iwona Goździak, która jest do Państwa dyspozycji od godz. 12.00 do 20.00
pod numerem telefonu:
785 967 000 i adresem
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


Nr konta dla osób, które po ustaleniu rezerwacji chcą dokonać płatności przelewem:

Parlament sp.j.
ul. Św. Ducha 2
80-834 Gdańsk

BZ WBK
34 1090 1102 0000 0001 0742 8543Catering

Proponujemy Państwu skorzystanie z naszej oferty cateringowej (Restauracja Wolne Miasto).
Oferta przeznaczona jest dla grup minimum trzyosobowych.
Zamówienia cateringowe prosimy składać co najmniej dwa dni przed terminem rezerwacji.

Zestaw I (30zł/os)

-pieczarki faszerowane mięsem- 5 szt.
-deska wędlin lub deska serów
-brokuły w cieście ok 15 szt
-pieczywo czosnkowe z serem 5 szt.

Zestaw II (40zł/os)

-pieczarki faszerowane mięsem- 5 szt.
-deska wędlin lub deska serów
-brokuły w cieście ok 15 szt.
-pieczywo czosnkowe z serem 5 szt.
-oliwki w bazyliowej marynacie 200 g
-koreczki z grzybów marynowanych 200 g

Zestaw III (50zł/os)

-pieczarki faszerowane mięsem- 5 szt.
-deska wędlin lub deska serów
-brokuły w cieście ok 15 szt.
-pieczywo czosnkowe z serem 5 szt.
-oliwki w bazyliowej marynacie 200 g
-koreczki z grzybów marynowanych 200 g
-paluszki krabowe w cieście kamaboko 200 g 
-papryka faszerowana serem w cieście 200 g

Osoby posiadające rezerwację w trakcie imprezy nie są zwolnione z obowiązku przestrzegania regulaminu Klubu Parlament, w tym również zapisów mówiących o obowiązującej w Klubie selekcji. 
Podczas imprez odbywających się w Klubie Parlament obowiązuje selekcja. Całkowity zakaz wstępu obejmuje osoby niepełnoletnie oraz osoby znajdujące się pod wpływem alkoholu.
Selekcjoner może również odmówić wstępu na imprezę osobom, których wygląd lub zachowanie nie licuje z wizerunkiem Klubu.

 

Karty pre-paid

W naszym klubie nie płaci się gotówką, tylko wewnętrzną kartą Pre-paid.


Zasady posługiwania się kartą Pre-paid

 • Karta jest jedynym środkiem płatniczym w barach i u kelnerów
 • Barmani i kelnerzy nie przyjmują gotówki
 • Doładowanie odbywa się tylko w kasach przy wejściu do klubu
 • Na kartę wpłacamy dowolną sumę gotówki
 • Jeżeli zabraknie środków na karcie można ją doładować w trakcie imprezy
 • Przy doładowaniu karty za minimum 100 pln bonus 10 pln
 • Przy doładowaniu karty za minimum 200 pln bonus 20 pln + darmowa wejściówka na jedną z kolejnych imprez
 • Wypłata pieniędzy z karty nie jest możliwa
 • Pieniądze wpłacone na kartę można wykorzystać w dowolnym czasie w godzinach pracy klubu np. przy następnej wizycie
 • Karta ważna jest, co najmniej rok
 • Potwierdzeniem obciążenia karty jest bon drukowany przy wydaniu towaru
 • Zachowanie tej samej karty i jej personalizacja oraz ponowne jej doładowywanie gwarantuje wygodę i rabaty
 • Pamiętajcie o napiwkach- wystarczy zezwolić obsłudze na zaokrąglenie kwoty lub podać hasło TIP, a do Twojego rachunku zostanie doliczone 10%
 • Posiadanie karty nie zwalnia z konieczności uiszczenia opłaty za wstęp.

Życzymy udanego wieczoru! :)